Domů / Novinky / LED technologie šetří Vaše peníze
Potřebujete poradit?
Odběr novinek
Novinky - designové orientační osvětlení za příznivé ceny

Zkrášlete své prostory, chodby a schodiště.

 

LED technologie šetří Vaše peníze

LED-elektro - LED technologie šetří Vaše peníze - led-elektro.cz   

Pokud hledáte úsporný světelný zdroj do domácnosti, sáhněte po LED žárovkách. Oproti běžným žárovkám spotřebují v průměru 7 × méně elektřiny a mají mnohem delší životnost. Navíc si můžete vybírat mezi několika barevnými odstíny světla.

Proč jsou LED žárovky lepší než ostatní typy žárovek?

Klasická žárovka spotřebuje 95-98 % elektřiny na výrobu tepla, pouhých 2-5 % je použito na vytvoření světla. Naopak LED žárovka využije plných 75-85 % na vytvoření světla. Z tohoto důvodu spotřebuje méně elektřiny při zachování stejné svítivosti.

Díky svým dobrým vlastnostem jsou dnes velmi populární a získávají čím dál více příznivců. Uvažujete-li o jejich pořízení, je dobré znát jejich základní vlastnosti, které jsou při nákupu klíčové. Hodnotou výkonu není měření ve wattech, ale intenzita světla neboli světelný tok, který se uvádí v lumenech (lm).

Srovnání spotřeby a svítivosti všech typů žárovek

Tabulka porovnává spotřebu elektrické energie a roční náklady na svícení za předpokladu, že se žárovkou svítí 1 hodinu denně. Cena 1 kWh pro potřeby výpočtu činí 4,20 Kč/1 kWh.

Pokud doma svítíte žárovkou třeba 2 hodiny denně, jednoduše údaje v tabulce vynásobte dvěma. Údaje jsou pro jednu žárovku, jestli máte ve svítidle třeba 3 žárovky, nezapomeňte náklady vynásobit třemi.

Z tabulky vyplývá, že klasická žárovka s příkonem 60 W vytvoří stejné množství světla jako LED žárovka s příkonem 6,5 W. Zatímco v případě svícení klasickou žárovkou po dobu 1 hodiny denně zaplatíte ročně za elektřinu 92,04 Kč, za svícení LED žárovkou zaplatíte jen 9,97 Kč.